שיקולים בבחירת מכונת קפה

מכונות קפה הפכו להית בשנים האחרונות טרנד מאוד פופולארי ולכל אחד צריכה היום להיות מכונת קפה מסוג שהוא. הדרישה שלנו לקפה הולכת וגדלה כל הזמן ולכן ישנם מספר שיקולים בבחירת מכונת קפה טובה. יש להבין כי שיקולים בבחירת מכונת קפה הם סובייקטיביים לחלוטין ולכן חשוב להבין את ההבדלים שיש. ראשית, חשוב מאוד להגדיר את הצורך במכונה. יש לנו שלושה סוגים של מכונות קפה: ידניות, חצי אוטומאטיות או אוטומאטיות לחלוטין. כל אחד מן הסוגים הללו יכול להיות נוח לשימוש עבורנו וההבדלים הם מהותיים למדי. הסוג הנפוץ ביותר הוא החצי אוטומאטי והוא בא לטובת מי שרוצים לחוות את הכנת הקפה אך ללא כל דרישה של רמת דיוק מושלמת. במכונות הללו הקצפת החלב נעשית באופן אוטומאטי ומשאבת הלחץ היא חשמלית.

שיקולים בבחירת מכונת קפה אמורים להיות הרצון ושהאיפה להכין את כוס הקפה האיכותי ביותר בכל פעם מחדש. לכן מי שרוצים דווקא מכונה ידנית לוקחים על עצמם אחריות מאוד גדולה משום שיש גם משמעות לכל אותם שיקולים בבחירת מכונת קפה. במכונה הידנית אנו לא נמצא את המשאבה החשמלית אלא ידית שאיתה מוציאים את המים וכל מכונה ידנית מעוצבת על פי תפיסת הרטרו של מעצביה הנוכחיים. הרצון הוא תמיד לשוות למכונות הידניות את המראה העתיק ולהעניק לנו את הנוסטלגיה והקופאים באותה כוס. במכונות הידניות יש דוד מים חמים המווסת על ידי שעון אנלוגי שמראה את הלחץ הנכון.

העידן המודרני מציב בפנינו מצב נתון של גרסאות טכנולוגיות למה שאנחנ אוהבים ולכן אם מדברים על שיקולים בבחירת מכונת קפה אנו יכולים למצוא את המכונות האוטומאטיות לחלוטין, שבהן החל מרגע טחינת פולי הקפה ועד לרגע סיום הוצאת החלב המוקצף, הכל מתוכנת מראש. יש לנו את האפשרות לתכנת את המכונה בדיוק על פי סוגי משקאות שנצרוך עם הזמן, אך הדרישה שלנו צריכה להיות בכל מקרה קפה איכותי. שיקולים בבחירת מכונת קפה הם רבים, אך הבסיס הוא הזמן שאותו נצטרך כדי להשקיע בכל כוס קפה טוב.