עם התפתחות תרבות הקפה הישראלית, למדנו להכיר “לעומק” את מרכיבי מנת האספרסו שלנו. הרי שעולם הקפה מורכב מעשרות תערובות העשויות מפולי קפה מזנים שונים שמגיעים אלינו מאתרי גידול הפזורים ברחבי הגלובוס. יש שאוהבים את תערובת הקפה שלהם מבוססת על קפה ערביקה ויש המעדיפים דווקא את פולי הרובוסטה. ארומה שונה, טעים שונים וכפי שכבר נאמר בהקשרים שלא בהכרח קשורים לעולם הקפה – על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. מכונות קפה כבר ממזמן רהיט קבוע בכל משרד או אפילו בית, ולכן כל אחד מאיתנו יודע פחות או יותר מה התערובת האהובה עליו.

מכונות קפה ביתיות הן מכונות קפה קומפקטיות וקטנות יותר ממכונות הקפה הגדולות והמגושמות הקיימות בבתי הקפה הפינתיים ובמשרדים. אלו מכונות שנועדו להכין כמות של עד עשרה כוסות אספרסו ביום ולא יתרה מכך, ועל כן מכונות אספרסו הביתיות עובדות לרוב או על קפסולות קפה או על פודי קפה, ולא באמצעות תערובת של קפה טחון. היתרון הוא שלא חייבים לרכוש תערובת קפה יקרה שמכילה טעם, ניחוח וארומה אחיד, ניתן לשלב בין הטעים והניחוחות באמצעות קפסולות המכילות תערובות קפה שונות.

לאלו שאין בביתם עדיין מכונת קפה, אך הם ממש מכורים לאספרסו ואינם יכולים להתחיל את היום ללא מנת האספרסו היומית שלהם, מומלץ לחפש אחר מכונת קפה ביתית מתוך מגוון רחב של מכונות קפה. תחום המכונות הביתיות יותר מפותח מבעבר ולמעשה ניתן להשיג מכונות קפה במחירים משתלמים לכל כיס – ישתלם לכם יותר מכוס הקפה היומית שאתם תשתו בבית הקפה הפינתי במהלך החצי שנה הקרובה.

הסוד שמאחורי קפה איכותי עם ניחוח נהדר הוא מכונת הקפה המפיקה אותו. אף על פי כן, קיימות מכונות קפה ביתיות אשר מפיקות מנת קפה שלא נופלת ממנת הקפה שמוגשת בבתי הקפה הטובים בארץ. זכרו שטעמו ואיכותו של הקפה בעיקר תלויים בסוג התערובת ממנה מפיקים את הקפה ולעיתים התערובת שקיימת בקפסולה המיועדת למכונה ביתית עדיפה על התערובת שבבית הקפה הפינתי.