מכונות אספרסו מומלצות, כמו כל מוצר אחר מומלץ בשוק המודרני, חייבות להיות בעלות המלצה טובה של אנשי מקצוע או של מומחים. הנקודה המהותית ביותר, לפחות בהתחלה, של מי שמחפשים מכונות אספרסו מומלצות היא המחיר. לא אחת אנו מונעים על ידי גובה הכיס ולכן צריך לראות מהו הערך האמיתי של כוס הקפה עבורנו. לשם כך יש לבדוק מספר מכונות אספרסו מומלצות ולראות גם האם החברה שאנו בודקים היא חברה מומלצת ומוכרת. לדוגמא, גאגיה היא חברה איטלקית טובה שמייצרת מכונות אספרסו מומלצות וכדאי מאוד לקרוא על החברה כדי להבין מה היא באמת יודעת לעשות. גם סאקו היא חברה המייצרת מכונות אספרסו מומלצות ב-40 השנים האחרונות וכאן המקום לומר שוותק של חברה אומר עליה הרבה. הדבר מבהיר לנו עד כמה אנו יכולים לסמוך על האיכות ההיסטורית שלה.

חברה נוספת שיכולה להציע לנו מכונות אספרסו מומלצות היא קיצן אייד. נכון שהחברה מוכרת לנו בעיקר בזכות המיקסר האיכותי שלה והדבר מקרין גם על מכונות האספרסו היוצאות ממפעלה. יש חברות שטובות בייצור מוצר חשמלי אחד אך אינן עושות את אותה עבודה טובה עם מכשירים אחרים וכאן ל- קיצן אייד יש יתרון מאוד גדול בשני השווקים. חברה נוספת שאנו יכולים לסמוך על המוצרים שלה היא חברת דה לונגי. יש לחברה מוצרי חשמל רבים ואיכותם גבוהה בכל סטנדרט שהוא ולכן גם מכונות האספרסו שלה איכותיות. כמובן שחברה כזו מבססת את המוניטין שלה בכל תחום וגם לקפה יש עתיד טוב.

כאמור, המחירים של מכונות האספרסו יכול לנוע החל מכמה מאות שקלים ועד לאלפי שקלים שנוציא על מכונות אספרסו מומלצות, בין אם מדובר על כאלה שנכיר ובין אם מדובר על כאלה שימליצו לנו עליהן. מכונת אספרסו טובה אנחנו יכולים למצוא גם במחירים של 500 או 600 שקלים וכמובן שככל ונעלה במחיר נוכל למצוא מכונות עם יכולות משמעותיות יותר ויופי הנראה לעין. השיקולים שלנו הם שונים ומגוונים והצורך שלנו בקפה מכריע את הכף לא אחת לטובת מכונת אספרסו שנוכל להתפנק מתוצרתה המעוררת.